Viete, čo je cottagecore? Nechajte sa očariť vidieckym štýlom!

Poznáte cottagecore? Ide o nový štýl interiérového dizajnu, ktorý si veľmi jednoducho a prijateľnými krokmi môžete preniesť aj k vám domov. Ide totiž o interiérový štýl, vďaka ktorému budete v útulnom prostredí a budete sa cítiť príjemne, pohodlne a obklopený prírodou.

Cottagecore je nielen druh štýlu interiérového dizajnu, ale je to zároveň aj životný štýl. Ide v ňom o prepojenia jednak pohodlia, ale aj jednoduchosti, vidieckeho dizajnu, dlhodobej udržateľnosti a osobnej slobody. V ponímaní mnohých ľudí ide aj o prepojenie romantického a vidieckeho štýlu. Ako?

Prostredníctvom prírodných materiálov a prvkov vo forme vidieckeho štýlu sa dá cottagore veľmi ľahko dosiahnuť aj vo vašej domácnosti. Útulnosť sa tak môže spojiť s pocitom šťastia, romantiky a dokonalej harmónie tela i ducha.

Prvky „cottagecore"

Pokiaľ si do svojho domova túžite vniesť pohodlný, romantický a maximálne príjemný pocit, vpustite k sebe prvky a vlastnosti nového interiérového štýlu cottagecore. A to:

  • útulnosť,
  • romantické prvky,
  • rustikálne prvky,
  • home-made prvky,
  • hand-made prvky,
  • veľa rastlín a kvetov v interiéri,
  • udržateľnosť,
  • prenesenie exteriéru do interiéru.

Odporúčame: Ako zariadiť obývačku? Máme pre vás 10 tipov, ktoré vám zaručene pomôžu!

vidiecky štýl

Zdroj: pinterest.com/ChasingDaisies, pinterest.com/ZoeBlair

Cottagecore je aj životný štýl

Cottagore nepredstavuje iba interiérový dizajn, ale aj životný štýl. Jeho podstatou a princípom je jednoduchosť, udržateľnosť a sebestačnosť. To v sebe zahŕňa napríklad aj:

  • vyrábanie vlastných výrobkov a produktov,
  • pestovanie byliniek a vlastnej zeleniny a ovocia.

Cottagecore je medzi nami prítomný už veľmi dlho, avšak toto pomenovanie a s tým spojené spropagovanie si zaslúžil predovšetkým vďaka sociálnym sieťam a virtuálnemu svetu. Aj keď ide o vidiecky spôsob života, správne zvolenými prvkami sa dá jednoducho a veľmi efektne preniesť aj do mestského života a industriálnych priestorov.

Ako vyzerá cottagecore v domácnosti?

Cottagecore ide ruka v ruke ako s vidieckym štýlom, tak aj s veľmi obľúbeným vintage štýlom. Prostredníctvom nich totiž možno veľmi ľahko dosiahnuť požadovanú vidiecku idylku a návrat ku koreňom. Populárne je zaradenie prírodných materiálov do vybavenia domácnosti či doplnkov.

Ak chcete cottagore priniesť aj k sebe domov, nebojte sa siahnuť po kameni, dreve či dekorácií napríklad z bavlny, prútia alebo iných prírodných a organických materiálov, vrátane veľkého množstva zelene, rastlín a kvetov.

Neprehliadnite: Pestovanie izbových rastlín netradičným spôsobom – inšpirácie, ktoré ťa očaria

vintage štýl

Zdroj: pinterest.com/KailaMaximus, pinterest.com/quadrostyle

Úvodná koláž - zdroj foto: pinterest.com/AmazonHome, pinterest.com/ExtraSpaceStorage|TheSelfStorageExperts, pinterest.com/BarnibusJ.Newt

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE