Knižné novinky február 2024 z vydavateľstva GRADA

Vitajte pri prehliadke toho najzaujímavejšieho, čo pre nás v tomto mesiaci pripravilo vydavateľstvo GRADA. Február 2024 prichádza s radom nových titulov, ktoré oslovujú širokú paletu čitateľov - od nadšencov beletrie, cez milovníkov odbornej literatúry, až po tých, ktorí hľadajú inspiráciu v osobnom rozvoji.

GRADA neustále sleduje najnovšie trendy a potreby svojich čitateľov, a preto je ich februárová ponuka kníh taká pestrá. Poďme spolu objaviť, ktoré novinky by ste si nemali nechať ujsť.

Útek na vidiek

Julie Caplinová

Vychutnajte si romantiku uprostred zakvitnutých lúk.

Urobte si pohodlie a pri šálke voňavého bylinkového čaju sa nechajte uniesť láskyplným príbehom na idylický vidiek. Tu už na vás čaká emotívne rozprávanie o sklamaní, ale aj hľadaní dôvery v lásku a vo vzťahy.

Keď ilustrátorke Elle priateľ oznámi, že si potrebuje dať pauzu, rozhodne sa odísť z milovaného Londýna na vidiek, aby si tam utriedila svoje myšlienky. Pomocnú ruku jej podá krstná mama Magda, ktorá jej načas zverí svoj dom a spolu s ním aj chlpaté prekvapenie – sučku Tess. Ella je spočiatku v šoku a netuší, čo by si s chlpáčkou mala vlastne počať. Okrem toho jej život znepríjemňuje miestny veterinár a hŕstka starousadlíkov, ktorým pojem súkromie vôbec nič nehovorí. Podarí sa jej nakoniec prehodnotiť svoj život a dá šancu láske, aj keď si sľúbila, že mužom sa bude už vyhýbať?

Útek na vidiek Julie Caplinová

Zdroj: Redakcia - Alena Čabáková

Fantastická záhradka na balkóne

Kolektív autorov

Šťavnatá úroda po celý rok.

Hojdanie sa v hojdacej sieti, popíjanie kokteilu, ochutnávanie a ovoniavanie jahôd... Znie to ako vzdialený dovolenkový raj, no vôbec to ta

k nemusí byť! Kolektív autorov vám prináša užitočné informácie o tom, ako si vykúzliť takýto raj u vás doma na balkóne. Táto zelená oáza pokoja vám na tanieri vyčarí čerstvú zeleninu, v lete poskytne tieň a ochráni vás pred ruchom ulice. A vyzerá tak nádherne, že vás pohľad na ňu nikdy neomrzí. Klíma, motýle a včely vám takisto poďakujú za svoj nový domov. Nehovoriac o vašej nálade a chuti do života. Ak je vaše obľúbené miesto na vašom balkóne, naozaj nepotrebujete nič viac k tomu, aby ste boli šťastní. 

Pozri aj: 7 fascinujúcich dôvodov, prečo je žena v znamení VODNÁR jedinečná

Fantastická záhradka na balkóne Kolektív autorov 

Zdroj: Redakcia - Alena Čabáková

Ako vychovať z detí dobrých ľudí

Milší a lepší svet sa začína láskavými a súcitnými deťmi. 

Vyhnite sa rodičovským nástrahám a vychovajte zo svojich detí dobrých ľudí. 

Žiadny rodič nie je dokonalý a v ťažkých alebo stresujúcich chvíľach môžete reagovať spôsobmi, ktoré nezodpovedajú ideálnemu modelu rodičovstva – napríklad kričaním. Nie ste však sami. Vaše reakcie sú často hlboko zakorenené a pravdepodobne ste sa ich naučili od svojich rodičov. Ako prelomiť tento kruh a byť rodičom, ale aj človekom, akým chcete byť? 

Kniha plná praktických rád, ktoré vám môžu pomôcť zachovať si chladnú hlavu, dokonca aj počas najhorších záchvatov hnevu vášho dieťaťa, a reagovať na ne konštruktívne a súcitne. Navyše sa naučíte všetko potrebné na to, aby ste si s dieťaťom vybudovali vzťah založený na láske a vzájomnej úcte.  

Táto príručka vám pomôže pochopiť, ako môže mať zmena vlastných „automatických reakcií“ dlhodobý pozitívny vplyv – nielen na vás a vaše deti, ale aj na budúce generácie. 

Vyskúšaj: Ako zvládať stres? Poradíme vám 7 účinných tipov!

Ako vychovať z detí dobrých ľudí Hunter Clarke-Fields

Zdroj: Redakcia - Alena Čabáková

Tajné jazero Karen Inglisová 

Hunter Clarke-Fields

Aké tajomstvo sa skrýva za bránami starého domu?

Napínavý príbeh o veľkom dobrodružstve, skrytom tuneli do minulosti a záhadnom jazere  

Keď sa Stella a jej mladší brat Tom presťahujú do nového domu, začnú ich trápiť záhadné zmiznutia Harryho, malého psíka ich staršej susedky. Kam sa podel? A prečo sa pri nich stále objavuje mokrý, ako keby vyliezol z jazera? 

Pátranie ich privedie až k člnu zakopanému pod trávnatým kopcom a k tunelu, ktorý ústí pri tajnom jazere. Kto je ten chlapec, ktorý k nim vesluje a vyzerá tak vystrašene? A komu patria sú tie detské hlasy, ktoré počuť spoza lesa? 

Stella a Tom čoskoro zistia, že sa vrátili v čase do svojho domu a záhrady spred takmer sto rokov, a odhalia prekvapivé súvislosti medzi minulosťou a súčasnosťou.   

Začítajte sa do dobrodružného príbehu o cestovaní v čase, ktorý si prečítalo už viac ako pol milióna mladých čitateľov po celom svete!  

Tajné jazero Karen Inglisová 

Zdroj: Redakcia - Alena Čabáková

Iba medzi nami

T. L. Swan 

Dokáže odolať jeho charizme a sexepílu? 

Miliardár Christopher má všetko, čo chce, vrátane každej ženy, na ktorú ukáže. No vnútri sa cíti prázdny. Rozhodne sa cestovať po Európe inkognito s batohom na chrbte, aby zistil, kým v skutočnosti je. Bez peňazí a ľudí, na ktorých by sa mohol spoľahnúť. Lenže preplnený a zapáchajúci hostel nie je úplne to, čo si predstavoval. Až do chvíle, keď sa na posteľ oproti nemu neprisťahuje nová spolubývajúca Hayden. Christopher z nej nevie spustiť zrak. Je krásna, nevinná a inteligentná. Ani zďaleka to nie je žena, po akej by obvykle túžil, no niečo na nej je. Avšak ona s ním chce byť iba kamarátka a drží si ho od tela. Christopher nechápe, ako dokáže odolať jeho sexepílu a charizme. Dokáže si získať jej dôveru a napokon aj lásku? 

Iba medzi nami T. L. Swan 

Zdroj: Redakcia - Alena Čabáková

V strede kruhu

Arne Dahl

Cesta za pomstou sa začína v ruinách minulosti... 

Štokholmom otrasie séria výbuchov. Vyšetrovací tím Evy Nymanovej má za úlohu atentátnika, ktorý sa polícii vysmieva prostredníctvom listov, nájsť a zastaviť skôr ako udrie znova. Všetky stopy však vedú k bývalému veliteľovi Nymanovej Lukasovi Frislovi. Je možné, aby človek odstrihnutý od spoločnosti, žijúci uprostred prírody zosnoval tak dokonalý plán? Keď všetky stopy ukazujú jedným smerom, je dôležité nestratiť hlavu. 

Odporúčame: Metabolizmus podľa veku - takto naše telo reaguje po 30-tke, 40-tke či 50-tke

V strede kruhu Arne Dahl 

Zdroj: Redakcia - Alena Čabáková

Východ slnka na

Bali Sandy Barker 

Čaká na vás najväčšie dobrodružstvo vášho života...

PR manažérka Jaelee Tanová je síce úspešná v práci, no srdce má zlomené a vo svojom vnútri sa stále trápi pre starú lásku. A tak sa jedného dňa rozhodne pre zmenu. Spontánne si kúpi letenku na úžasný exotický ostrov Bali s priam rozprávkovými plážami. Dúfa, že tu sa jej podarí zabudnúť. Postupne zisťuje, že hoci sú aj na Bali ulice plné áut a motoriek, život tam plynie akosi pomalšie a krajšie... Najmä, keď stretne očarujúceho Škóta Alistaira, pri ktorom sa jej takmer okamžite srdce rozbúcha rýchlejšie. Lenže zdanlivo predvídateľnú cestu jej skrížia nečakané udalosti, pri ktorých sa musí rozhodnúť, akým smerom sa v živote vyberie ďalej. 

Východ slnka na Bali Sandy Barker 

Zdroj: Redakcia - Alena Čabáková

Keď dospievajúci potrebuje nielen psychológa

Mária Bačíková, Lucia Barbierik, Ondrej Kalina

Adolescenti v starostlivosti poradenských alebo školských psychológov

Publikácia sa venuje adolescentom v starostlivosti poradenských alebo školských psychológov. Autori v nej spracovávajú kvantitatívne aj kvalitatívne údaje získané od dospievajúcich, ich rodičov a psychologičiek, zbierané v období končiacej pandémie Covidu. Pri jej koncipovaní vychádzajú z najnovších medzinárodných výskumov a z vlastných výskumných zistení v rámci dlhoročnej skúsenosti so spracovávanými témami. Jednotlivé kapitoly popisujú rôzne faktory, ktoré súvisia s internalizovaným problémovým správaním ako úzkosť, depresívnosť a dysfunkčné stravovanie. Zameriavajú sa na faktory školy a rodiny, dominantná pozornosť je venovaná rodičom a ich vplyvu na dospievajúcich. Kapitoly sú zamerané na charakterizovanie problémového správania a dysfunkčného stravovania a nespokojnosti s telom, úlohu základných psychologických potrieb v kontexte problémového správania, školské a rovesnícke faktory problémového správania, rodinné procesy, spoločné aktivity dospievajúcich a rodičov, rolu otca vo vývine dospievajúcich, rodičovskú sebaúčinnosť, psychologickú a nadmernú rodičovskú kontrolu, stres rodičov a výchovu, rozdielne vnímanie rôznych aspektov výchovy medzi rodičmi a dospievajúcimi. Kapitoly sú koncipované tak, že teoretické poznatky a predchádzajúce zistenia sú dopĺňané analýzou vlastných dát. Výsledky sú prezentované vo forme zrozumiteľnej pre širšiu odbornú verejnosť pôsobiacu mimo vedeckého prostredia. Kapitoly sú doplnené o možnosti využitia poznatkov v praxi a záverečné zhrnutie najdôležitejších faktov v jazyku vhodnom aj pre laického čitateľa.

Keď dospievajúci potrebuje nielen psychológa  Mária Bačíková, Lucia Barbierik, Ondrej Kalina

Zdroj: Redakcia - Alena Čabáková

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE