Už tu s nami nie je 45 rokov – na výročie úmrtia premietnu kiná trhák o Elvisovi Presleym

16. augusta 1977 zomrela jedna z najväčších ikon svetovej populárnej hudby. Elvis Presley bol hudobníkom, ktorého milovali davy a ktorý navždy ovplyvnil smer, akým sa hudba uberala. Pri príležitosti smutného výročia sa aj slovenské kiná zapojili do celosvetovej výzvy, v rámci ktorej vrátili do programov tohtoročný životopisný film Elvis.

Snímku nakrútil režisér Baz Luhrmann, tvorca filmov Moulin Rouge! či Veľký Gatsby,  a vo svojom najnovšom titule dovolí publiku nazrieť do zákulisia života Elvisa Presleyho, najmä do vzťahu s hudobníkovým záhadným manažérom – plukovníkom Tomom Parkerom. Ich spolupráca trvala viac ako dvadsať rokov a Presley sa vďaka nej dostal až na vrchol kariéry, aby navždy zmenil podobu populárnej hudby. Kľúčovou osobou na tejto ceste však bola aj žena jeho života a neskoršia manželka – Priscilla Presley. Ako sa spoznali? A ako sa darilo ich vzťahu odolávať búrlivému životu v šoubiznise?

Odporúčame: Slová, ktoré potešia každé dieťa: Brad Pitt vyjadril hrdosť na adoptívnu dcéru Zaharu

Elvis Presley vo filme

Na tieto a ďalšie otázky odpovedá film, ktorý sa od svojej júnovej premiéry stihol stať celosvetovým hitom, zarobiť viac ako 250 miliónov dolárov, čo ho robí druhým najúspešnejším životopisným filmom o hudobnej legende.  

Snímku Elvis, ktorá predstavuje Presleyho v rôznych polohách – ako ho poznáme zo svetových pódií, ale aj takého, aký bol a ako žil v zákulisí za svetlami reflektorov –  prináša do slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film.

Elvis

Zdroj: Continental film

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE