Rastliny pre šťastie v domácnosti a nové finančné príležitosti

Podľa feng shui majú izbové rastliny veľký vplyv na energiu v miestnosti a môžu prispieť k pozitívnemu toku šťastia a nových finančných príležitostí.

Výber a umiestnenie správnych izbových rastlín môže pomôcť vytvoriť harmonické a prosperujúce prostredie, ktoré podporuje domáce šťastie a finančný úspech. Je dôležité venovať pozornosť aj ďalším feng shui princípom, ako je čistota a poriadok v miestnosti.

Ako si izbovými rastlinami privolať šťastie?

Privolať šťastie do svojho domova pomocou izbových rastlín je skvelý spôsob, ako si vytvoriť príjemnú a harmonickú atmosféru.

Tu je niekoľko tipov, ako si to môžete urobiť:

 • Majte doma zelene rastliny - zelené rastliny majú schopnosť zbierať negatívnu energiu a prinášať do miestnosti pozitívnu energiu. Vyberte si niekoľko druhov zelene rastlín, ako sú napríklad fikus či bambus a umiestnite ich do rôznych miestností vo vašom dome.
 • Kvety a kvetináče vyzerajú pekne - kvetiny sú krásnym doplnkom každej miestnosti a môžu zvýšiť vašu náladu. Vyberte si kvety a kvetináče v jasných farbách, ako sú napríklad tulipány, ruže alebo orchidey a umiestnite ich na viditeľné miesta vo vašom dome.
 • Aromaterapia - niektoré izbové rastliny majú aj príjemnú vôňu, ktorá vám môže pomôcť relaxovať a zlepšiť vašu náladu. Zvoľte si rastliny s príjemnou vôňou, ako sú napríklad levanduľa, rozmarín alebo jasmín, a umiestnite ich vo vašej obývacej izbe alebo spálni.

Je pravda, že niektoré rastliny priťahujú peniaze a znaky finančnej prosperity?

Je veľa ľudových, ale aj ezoterických tvrdení, že niektoré rastliny majú schopnosť pritiahnuť peniaze a finančnú prosperitu. Medzi najznámejšie patria napríklad bambus alebo aloe vera. Je však dôležité pripomenúť, že finančná prosperita závisí od mnohých faktorov, a nie len od rastlín.

Prečo majú rastliny najlepší vplyv na rodinné šťastie a finančné príležitosti?

Rastliny majú pozitívny vplyv na rodinné šťastie a finančné príležitosti napríklad ak kvôli tomu, že starostlivosť o rastliny môže byť veľmi terapeutická a uvoľňujúca aktivita pre členov rodiny. Sledovať rastliny, pestovať ich a starostlivosť o ne môže prinášať potešenie a zlepšiť náladu. Spoločné pestovanie rastlín môže byť aj skvelou príležitosťou na strávenie kvalitného času spolu ako rodina.

Celkovo vzaté, rastliny môžu prispieť k rodinnému šťastiu a finančným príležitostiam tým, že prinášajú radosť a potešenie.

Neprehliadnite: Jednoduchý trik, vďaka ktorému izbové rastliny porastú ako divé!

izbové rastliny

Zdroj: Depositphotos

Rastliny, ktoré prinášajú šťastie a pozitívne vibrácie

Existuje mnoho izbových rastlín, o ktorých sa podľa feng shui traduje, že prinášajú šťastie a pozitívne vibrácie do domova.

Tu je niekoľko z nich:

 • Bambus
 • Fikus ginseng
 • Mäta
 • Levanduľa
 • Harmanček
 • Slnečnica
 • Aloe vera
 • Orchidey
 • Svokrin jazyk
 • Antúria
 • Lopatkovec
 • Zamiokulkas

Tieto rastliny majú povestné schopnosti ľuďom prinášať šťastie a pozitívnu energiu do domácnosti. Niektoré z nich majú aj ďalšie výhody, ako napríklad čistenie vzduchu.

Odporúčame aj: Mäsožravá rastlina „Mucholapka": Tipy pre jej správne pestovanie

Rastliny

Zdroj: Depositphotos

TOP zoznam rastlín pre šťastie v domácnosti

Naplnenie vašeho domova izbovými rastlinami vám môže pomôcť privolať šťastie a pozitívnu energiu. Uistite sa, že sa o ne dobre staráte, aby vám mohli prinášať radosť a šťastie ešte dlho.

Bambus

Bambus je považovaný za symbol šťastia a prosperity vo feng shui. Jeho prítomnosť v domácnosti sa pripisuje pritiahnutiu pozitívnej energie a privítaniu nových finančných príležitostí. Bambusová rastlina je tiež spojená s dlhovekosťou a odolnosťou voči ťažkostiam, čo môže mať pozitívny vplyv na všetkých členov domácnosti.

 • Vzhľadom k tomu, že bambus vyžaduje minimálnu starostlivosť a je považovaný za dobrého spoločníka, jeho prítomnosť môže prispieť k celkovému zdraviu a pohode rodiny.
 • Preto by umiestnenie bambusu v domácnosti mohlo viesť k zvýšeniu šťastia a príležitostí pre finančnú prosperitu.

Orchidey

Orchidey v domácnosti môžu mať pozitívny vplyv na šťastie a príležitosti, pretože sú považované za symbol prosperity, bohatstva a úspechu.

Ich krása a elegancia môžu prilákať pozitívnu energiu do domova a vytvoriť harmonické prostredie.

 • Starostlivosť o orchidey tiež môže priniesť pocit spokojnosti a zmyselnosti, čo môže viesť k zvýšeniu sebavedomia a sebaúcty.
 • Okrem toho, kvety orchidey sa často považujú za symbol lásky a oddanosti, čo môže posilniť vzťahy v domácnosti.

Keďže orchidey sú často spojené s bohatstvom a prosperitou, ich prítomnosť v domácnosti môže podporiť príchod nových finančných príležitostí a úspechov. Ich nádherný vzhľad môže pritiahnuť pozornosť a podporiť kreativitu a produktivitu, čo môže viesť k novým príležitostiam v pracovnom alebo osobnom živote.

Tip pre vás: Rodinné šťastie rozžiari každý domov. Ako ho správne pestovať?

Rastliny

Zdroj: Depositphotos

Zamiokulkas

Zamiokulkas je rastlina známa svojou schopnosťou pritiahnuť pozitívnu energiu do domácnosti a prilákať nové finančné príležitosti. Je považovaná za šťastnú rastlinu a symbol hojnosti a prosperity. Jej zelené listy sú považované za symbol bohatstva a rastu.

Keď máte zamiokulkas vo svojom dome, môže to priniesť do vášho života pozitívnu atmosféru a priniesť vám nové možnosti a príležitosti. Takže ak máte zamiokulkas doma, môžete sa tešiť na šťastie a príležitosti, ktoré prinesie do vášho života.

Svokrin jazyk

Rastlina svokrin jazyk, alebo sanseviéra, je považovaná za veľmi šťastnú rastlinu v domácnosti. Je známe, že pritiahne pozitívnu energiu a pomáha vytvárať harmonické prostredie. Vďaka svojim schopnostiam čistiť vzduch od škodlivých látok a zlepšovať kvalitu vzduchu, tiež môže zvýšiť energetickú vibráciu v miestnosti a prilákať nové príležitosti a šťastie.

 • Okrem toho, podľa feng shui je svokrin jazyk považovaný za rastlinu bohatstva a prosperity.
 • Povzbudzuje tok pozitívnej energie a pomáha pritiahnuť finančné šťastie do domova.
 • Umiestnenie rastliny svokrin jazyk v oblasti bohatstva podľa feng shui môže byť účinným spôsobom, ako privolať nové finančné príležitosti a prosperitu do vášho života.

Celkovo môže mať rastlina svokrin jazyk pozitívny vplyv na vaše mentálne a emocionálne blaho, a tým vám pomôcť prilákať viac šťastia a finančných príležitostí do vášho života.

Lopatkovec

Lopatkovec v domácnosti môže pozitívne ovplyvniť šťastie a nové finančné príležitosti tým, že prináša pocit pohody a útulnosti do domova. Okrem toho, keď je priestor čistý a organizovaný, môže to prilákať nové finančné príležitosti, pretože takéto prostredie je pripravené prijať nové energie a možnosti. Zameranie sa na činnosti ako upratovanie a údržba domu môže pomôcť zvýšiť produktivitu a motiváciu, čo môže viesť k novým a lepším príležitostiam.

Takže lopatkovec v domácnosti určite môže mať pozitívny vplyv na šťastie a finančný úspech.

Prečítajte si aj: Toto je vaše šťastné číslo horoskopu! Cesta k láske, šťastiu a hojnosti

izbové rastliny

Zdroj: Depositphotos

Fikus

Fikus v domácnosti môže ovplyvniť šťastie a nové finančné príležitosti rôznymi spôsobmi. Táto rastlina je považovaná za symbol prosperity a hojnosti, pretože podľa feng shui pritahuje pozitívnu energiu a bohatstvo.

 • Keď máte fikus doma, môže to vytvoriť harmonické a pozitívne prostredie, čo môže mať priaznivý vplyv na vašu náladu a celkový pocit šťastia.
 • Rovnako môže podporiť tvorivosť a nové nápady, ktoré vám môžu pomôcť dosiahnuť finančný úspech.

Okrem toho, fikus je známy aj svojou schopnosťou čistiť vzduch a zlepšiť kvalitu života v interiéri, čo môže mať priaznivý vplyv na váš fyzický a emocionálny stav. Takže mať fikus v domácnosti môže byť veľkým prínosom pre vaše domáce prostredie a pomôcť vám dosiahnuť vaše ciele a finančné úspechy.

Antúria

Antúria je rastlina, ktorá sa tradične považuje za symbol bohatstva a šťastia. Jej jasné a výrazné kvety prinášajú do domova pozitívnu energiu a harmóniu. Mnohí veria, že antúria dokáže priviesť do domácnosti nové finančné príležitosti a podporiť prosperitu.

Pozorovať túto rastlinu v pohodlí vášho domova môže prispieť k zvýšeniu vašej intuície a nájdeniu nových príležitostí vo finančnej oblasti.

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE