Snehobiele a svieže vankúše: NAJLEPŠIE triky na zbavenie sa škvŕn!

ako mať biele vankúše

Žlté škvrny na bielom prádle alebo na vankúšoch môžu byť dosť nepríjemné a ťažko sa odstraňujú. Avšak s niekoľkými trikmi a postupmi môžete získať späť bielu a čistú farbu.

Citrónová šťava má úžasné schopnosti bielenia a odstraňovania žltých škvŕn. Naneste ju priamo na škvrnu, nechajte pôsobiť niekoľko minút a potom opláchnite vodou.

Sóda bikarbóna je skvelým prostriedkom na odstraňovanie škvŕn a zápachov. Vytvorte pastu zo sódy bikarbóny a vody a naneste ju priamo na škvrnu. Nechajte pôsobiť a potom opláchnite vodou.

Ak máte žlté škvrny na vankúšoch, dôležité je pravidelne ich čistiť. Odporúča sa pranie vankúšov aspoň raz za šesť mesiacov a použitie niektorého z vyššie uvedených trikov na odstránenie škvŕn.

S týmito trikmi a postupmi by ste mali byť schopní zbaviť sa žltých škvŕn a získať späť bielu a sviežu farbu na vašom prádle a vankúšoch. Buďte trpezliví a nebojte sa vyskúšať rôzne metódy, aby ste dosiahli želané výsledky.

Svieže vankúše v domácnosti

Svieže vankúše v domácnosti môžu priniesť do vášho domova úžasnú atmosféru pohody a relaxácie. Ak ste si všimli, že vaše vankúše už začínajú byť opotrebené a zafarbené, je čas na výmenu. Nové svieže vankúše môžu zdvihnúť celkový dojem miestnosti a spolu s novými príjemnými vôňami môžu zaistiť dokonalé prostredie na relaxáciu.

Pri výbere nových vankúšov môžete zvážiť rôzne možnosti, ako sú farby, vzory, materiály a veľkosti. Dôležité je, aby sa vám nové vankúše páčili a aby boli príjemné na dotyk. Podľa vašich preferencií môžete zvoliť vankúše s pestrofarebnými vzormi alebo jednofarebné vankúše, ktoré sa ľahko hodí k existujúcej dekorácii miestnosti.

 • Okrem estetických aspektov je dôležité dbať aj na správnu starostlivosť o vankúše. 
 • Pravidelné vetranie a čistenie vankúšov môže zabezpečiť ich dlhšiu životnosť a udržiavať ich sviežosť. 
 • Odporúča sa pravidelne meniť vankúše a zároveň investovať do kvalitných vankúšových príslušenstiev, ako sú napríklad ochranné obaly alebo prírodné vonné vankúšiky.

Svieže vankúše v domácnosti môžu byť skutočným prínosom pre váš každodenný život. Nechajte sa inšpirovať novými trendmi a doprajte si krásne, pohodlné a svieže vankúše, ktoré vytvoria dokonalú atmosféru domova.

Prečo vznikajú nevzhľadné žlté škvrny na vankúšoch?

Nevzhľadné žlté škvrny na vankúšoch môžu vznikať z rôznych dôvodov, vrátane:

 1. Pot a maz z pokožky: Počas spánku sa na vankúšoch môže ukladať pot a maz z pokožky, čo môže spôsobiť žlté škvrny.

 2. Náhradné vankúšové plnenie: Ak sa do vankúšov nepoužíva vhodné náhradné plnenie alebo ak sa plnenie neumýva pravidelne, môžu sa na ňom vytvoriť nevzhľadné škvrny.

 3. Chemikálie z prostredia: Niektoré chemikálie z prostredia, ako napríklad dym z cigariet alebo čistiace prostriedky, môžu spôsobiť žlté škvrny na vankúšoch.

 4. Nekvalitné materiály: Ak sú vankúše vyrobené z nekvalitných materiálov, môžu sa na nich objaviť žlté škvrny.

Pre odstránenie nevzhľadných žltých škvŕn na vankúšoch odporúčame pravidelné pranie vankúšov a použitie bielidla alebo čistiaceho prostriedku na odstránenie škvŕn.

Neprehliadnite: Prečo si každé ráno ustlať posteľ? Poznáš tieto dôvody?

ako čistiť vankúše od žltých škvŕn Depositphotos

Ako odstrániť žlté škvrny a ako sa zbaviť žltých škvŕn na vankúšoch?

Na odstránenie žltých škvŕn z vankúšov odporúčame nasledujúci postup:

 1. Zahrejte vodu a pridajte do nej biely ocot.

 2. Ponorte vankúše do teplej vody s octom a nechajte ich pôsobiť aspoň hodinu.

 3. Po hodine vyperte vankúše v práčke na vyššej teplote, než je bežne odporúčaná.

 4. Ak škvrny stále nie sú úplne odstránené, skúste na ne aplikovať zmes sódovej sódy a vody a nechajte ju pôsobiť pred umytím.

Dúfame, že vám tento postup pomôže zbaviť sa žltých škvŕn na vankúšoch.

Čistenie vankúšov a triky na snehobiele a svieže vankúše

Čistenie vankúšov je dôležitou súčasťou udržiavania čistoty a hygieny v spálni. Ak nečistíme a nevetráme vankúše pravidelne, môžu sa v nich hromadiť baktérie, roztoče a iné nečistoty, čo môže spôsobiť problémy s alergiami a dýchacími ťažkosťami. Preto je dôležité vedieť, ako správne čistiť vankúše a udržiavať ich čistými a sviežimi.

 • Jedným z trikov na účinné čistenie vankúšov je pravidelné pranie vankúšových poťahov. Poťahy by sme mali prať aspoň raz za mesiac, aby sme odstránili prach, pot a iné nečistoty. Pri praní je dôležité použiť vhodný prací prostriedok a program na jemné pranie, aby sme nezničili materiál poťahov. Po vypraní by sme mali poťahy nechať dôkladne vyschnúť na vzduchu.
 • Ďalším trikom na udržanie vankúšov čistými je ich vystavenie na slnko. Slnečné žiarenie má dezinfekčné účinky a môže pomôcť odstrániť baktérie a roztoče z vankúšov. Preto je dobré občas vankúše vyvetrať na slnku a nechať ich tam niekoľko hodín.

Pri čistení vankúšov je tiež dôležité dodržiavať pokyny výrobcu a nevystavovať vankúše prílišným tepelným alebo mechanickým zaťaženiam. S pravidelným čistením a starostlivosťou môžeme udržať naše vankúše svieže, čisté a bezpečné na používanie.

Ručné pranie vankúšov v horúcej vode

Ak sa vaše vankúše začínajú pokrývať žltými škvrnami, čo môže byť spôsobené potom, olejmi z pleti alebo inými nečistotami, je dôležité ich dôkladne vyčistiť. Jeden z najjednoduchších spôsobov, ako sa zbaviť týchto škvŕn, je ich zaliať horúcou vodou a vyprať ručne. Tu je, ako na to:

 1. Začnite tým, že odstránite návlečku z vankúša. Vankúš môžete umyť v práčke alebo ručne, avšak držte sa pokynov na etikete týkajúce sa prania.

 2. Naplňte vaňu alebo veľký vedro horúcou vodou. Môžete pridať aj trochu pracieho prášku alebo bielidlá na odstránenie nečistôt a baktérií.

 3. Ponorte vankúše do vody a nechajte ich tam pôsobiť asi 30 minút. Ak sú škvrny veľmi odolné, môžete ich ľahko potierať kefou alebo handričkou.

 4. Po uplynutí 30 minút dôkladne prepláchajte vankúše čistou teplou vodou, aby ste odstránili prípadné zvyšky pracieho prášku.

 5. Nechajte vankúše vyschnúť na vzduchu, ideálne na slnku, aby ste sa vyhli vzniku plesní.

Po tomto postupe by vaše vankúše mali byť čisté a žlté škvrny by mali byť odstránené. Uistite sa, že dodržiavate pokyny na čistenie a pranie vankúšov, aby ste predišli poškodeniu materiálu. Takto si môžete udržať vankúše čisté a osviežené.

Pranie v práčke

Pranie vankúšov v práčke na odstránenie žltých škvŕn môže byť jednoduché a efektívne, ak dodržiavate správne postupy. Tu je niekoľko krokov, ako na to:

 1. Najprv odstráňte vankúše z obliečok a skontrolujte škvrny. Ak vidíte žlté škvrny, ktoré chcete odstrániť, môžete použiť špeciálne pracie prostriedky na bielenie alebo môžete skúsiť pridať trochu octu do pracieho prášku.

 2. Vankúše umyte na jemnom programe, aby ste minimalizovali ich poškodenie. Môžete pridať aj pracie guličky, aby sa vankúše lepšie očistili.

 3. Po praní vankúše nechajte voľne vyschnúť na vzduchu, ideálne na slnku. Ak je to možné, pravidelne otáčajte vankúše, aby sa schli rovnomerne.

 4. Ak sa škvrny stále neodstránia, môžete skúsiť namočiť vankúše v zmesi vody a sódy bikarbóny - nechajte pôsobiť niekoľko hodín a potom opäť umyte vankúše v práčke.

Sledovaním týchto jednoduchých krokov by ste mali byť schopní úspešne odstrániť žlté škvrny z vankúšov a zanechať ich čisté a svieže.

Odporúčame: Zmena života: 10 krokov ku šťastiu za 60 dní

čistenie vankúšov od žltých škvŕn Depositphotos

Sóda bikarbóna, biely ocot a peroxid vodíka

Na vyčistenie žltých škvŕn na vankúšoch môžete použiť sódu bikarbónu, biely ocot a peroxid vodíka. 

Tu je postup, ako na to:

 1. Začnite tým, že posypete škvrny sódou bikarbónou a necháte ju pôsobiť na vankúši aspoň hodinu. Sóda bikarbóna má výborné čistiace vlastnosti a pomáha odstrániť žlté škvrny.

 2. Potom namočte handričku v bielom octe a dôkladne vyčistite škvrny na vankúši. Biely ocot je účinný pri odstraňovaní škvŕn a zároveň aj dezinfikuje.

 3. Ak žlté škvrny pretrvávajú, môžete skúsiť ešte použiť peroxid vodíka. Naneste ho priamo na škvrny a nechajte ho pôsobiť niekoľko minút. Potom dôkladne vyčistite vankúš.

 4. Nakoniec vankúše dobre vyvetrajte a nechajte ich úplne vyschnúť.

Týmto spôsobom by ste mali byť schopní úspešne odstrániť žlté škvrny z vankúšov pomocou sódy bikarbóny, bieleho octu a peroxidu vodíka. Buďte však opatrní, keď pracujete s týmito látkami, aby nedošlo k poškodeniu materiálu vankúša.

Ako na zaprané škvrny na vankúšoch?

Na zaprané škvrny na vankúšoch existuje niekoľko spôsobov, ako ich odstrániť. Jednou možnosťou je použitie špeciálneho čistiaceho prostriedku na textil, ktorý je vhodný pre daný druh látky vankúša.

Pred aplikáciou čistiaceho prostriedku je dôležité predtým skúsiť odstrániť škvrnu pomocou vody a neutrálnych prostriedkov na čistenie, ako je napríklad vodou zriedený octový roztok. Ak prírodný spôsob neprinesie požadované výsledky, môžete použiť aj komerčné čistiace prostriedky.

Po aplikácii čistiaceho prostriedku je dôležité škvrnu dôkladne vytierať a potom ju nechať vyschnúť. V prípade, že sa škvrna neodstráni po prvom pokuse, je možné postup opakovať. Ak ani ten nepriniesie požadovaný výsledok, odporúča sa skonzultovať s odborníkom na čistenie textílií.

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE